Bioactive Research & Innovation İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren, gıda teknolojileri alanında üniversite bilgi birikimiyle özel, güncel ve özgün çözümler üretmek üzere kurulmuş bir araştırma ve inovasyon merkezidir.

Araştırma ve inovasyon merkezi olarak ulusal ve uluslararası bir çok proje deneyimine sahip olan Bioactive, bünyesinde bulunan gelişmiş analiz cihazlarına sahip laboratuvarıyla gıda endüstrisinin ve diğer ilgililerin araştırma ihtiyaçlarına çözümler sunmaktadır.

Köklü ve güçlü akademik bilgi birikimi ve tecrübesiyle bilimsel danışmanlık, ortak çalışma alanları oluşturma ve projeler gerçekleştirme, araştırma geliştirme desteği sağlama, ürün geliştirme/üretme ve gıda analizleri konularında hizmetler sunmaktadır.

Teknokentli Firma

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde faaliyetlerini yürüten İTÜ ARI Teknokent, 1.655.000 m2 büyüklüğünde bir arazide, 10 binasıyla bugüne kadar 148’i patentli toplamda 2500’ün üzerinde başarılı Ar-Ge projesine imza atarak değer üretmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Teknoloji firmalarına ve girişimcilere teknoloji geliştirmeleri ve bu teknolojileri ticarileştirmeleri için ortam ve olanak sağlama misyonuyla faaliyetlerine devam eden İTÜ ARI Teknokent, bugün itibariyle 252 Ar-Ge firması ve 6500’den fazla personeliyle yılda 600’ün üzerinde proje geliştirmektedir.

Bioactive, inovatif ve yenilikçi projeler üreterek İTÜ ARI Teknokent bünyesinde yerini almıştır.

Bioactive – ARI Teknokent Sayfası